Safir Tema

All in One SEO Pack Sosyal Meta Ayarları

All in One SEO Pack Eklentisinin ücretsiz olarak aktif edebileceğiniz Sosyal Meta özelliği sayesinde Facebook ve Twitter gibi popüler sosyal siteler için paylaşım ayarları yapılabiliyor.

All in One SEO Pack Sosyal Meta Ayarları

Bu yazıda Wordpress’in en popüler SEO eklentilerinden biri olan All in One SEO Pack’te sosyal paylaşım ayarlarını nasıl yapabileceğinizden bahsedilecektir. Yoast SEO gibi diğer eklentilerde de benzer özellikleri bulabilmeniz mümkün ancak bu yazı All in One SEO Pack ayarları içindir.

Öncelikle Wordpress admin panelde All in One SEO Pack menüsü üzerine gelip Sosyal Ağlar linkine tıklayın.

Ardından karşınıza yapabileceğiniz sosyal ayarlar gelecek.

İşaretli olan Facebook ve Twitter linklerine tıklayarak her iki sosyal medya sitesi için de öne çıkan görsel, varsayılan görsel, anasayfa başlığı ve açıklaması gibi bilgilerinizi kolayca girebilirsiniz.

Bu kısımlarda paylaşım görsel bilgisini de girebilirsiniz. Yazıya ait öne çıkan görsel mi paylaşılsın, yazıdaki ilk resim mi paylaşılsın yoksa sabit bir resim mi paylaşılsın gibi ayarları yapabiliyorsunuz. Çoğu durumda öne çıkan görsel seçeneği uygundur. Varsayılan görsel kısmını da hemen alttan değiştirebiliyorsunuz. Dilerseniz yazılarda resimleri özel alanla belirliyorsanız o bilgiyi de buradan girebilirsiniz.

Aynı sayfanın alt kısmında eğer kullanıyorsanız Facebook uygulamanızın ID veya kullanıcı bilgileri, Twitter kullanıcı bilgileri gibi daha detaylı ayarları yapabilirsiniz. Ancak çoğu site için yukarıdaki ayarların yapılması sorunsuz paylaşımlar için yeterlidir.

,