Safir Tema

All in One SEO Pack Sosyal Meta Ayarları

All in One SEO Pack Eklentisinin ücretsiz olarak aktif edebileceğiniz Sosyal Meta özelliği sayesinde Facebook ve Twitter gibi popüler sosyal siteler için paylaşım ayarları yapılabiliyor.

All in One SEO Pack Sosyal Meta Ayarları

Bu yazıda Wordpress’in en popüler SEO eklentilerinden biri olan All in One SEO Pack’te sosyal paylaşım ayarlarını nasıl yapabileceğinizden bahsedilecektir. Yoast SEO gibi diğer eklentilerde de benzer özellikleri bulabilmeniz mümkün ancak bu yazı All in One SEO Pack ayarları içindir.

Öncelikle Wordpress admin panelde All in One SEO Pack menüsü üzerine gelip Özellik Yöneticisine tıklayın.

Ardından karşınıza eklentiye ekleyebileceğiniz özelliklerin bir listesi çıkacak:

İşaretli olan Activate butonuna tıklayarak sosyal meta özelliğini eklentiye kazandırmış oluyoruz. Bu sayede eklenti açılır menüsüne Sosyal Meta seçeneği de eklenmiş oluyor. Bu menüye tıkladığınızda karşınıza yapabileceğiniz sosyal meta ayarları çıkacaktır. Önemli olan ayarlar şunlardır:

Bu alanda anasayfanızın paylaşım ayarlarını yapıyorsunuz. İlk seçeneği aktif ederseniz eklenti genel ayarlarına yazmış olduğunuz başlık ve açıklama alanını kullanmış oluyosunuz, pasif edip farklı metinler de ekleyebilirsiniz. Anasayfa Görseli alanına anasayfanızın paylaşılması durumunda çıkacak görseli ortam bölümünden ekleyebilirsiniz.

Bu ekranda ise yazılarınız paylaşıldığında çıkacak görsel ile ilgili ayarları yapabiliyorsunuz. İlk seçenekte yazıya ait öne çıkan görsel mi paylaşılsın, yazıdaki ilk resim mi paylaşılsın yoksa sabit bir resim mi paylaşılsın gibi ayarları yapabiliyorsunuz. Çoğu durumda öne çıkan görsel seçeneği uygundur. Varsayılan görsel kısmını da hemen alttan değiştirebiliyorsunuz. Dilerseniz yazılarda resimleri özel alanla belirliyorsanız o bilgiyi de buradan girebilirsiniz.

Aynı sayfanın alt kısmında eğer kullanıyorsanız Facebook uygulamanızın ID veya kullanıcı bilgileri, Twitter kullanıcı bilgileri gibi daha detaylı ayarları yapabilirsiniz. Ancak çoğu site için yukarıdaki ayarların yapılması sorunsuz paylaşımlar için yeterlidir.

,